18 Aralık 2018

Amazon 775 Milyon Dolara Robot Dağıtım Merkezi Teknoloji Firması Aldı

Geçtiğimiz sene içerisinde dağıtım merkezi hizmetlerine oldukça fazla önem veren ve arka arkaya oldukça büyük dağıtım merkezleri açan Amazon, bu alanda yeni bir yatırım gerçekleştirdi.

775 milyon dolar nakit parayla dağıtım merkezlerine robot bir teknoloji ile kargolama prosesinin her alanında destek hizmeti sunan Kiva Systems Inc‘i satın alan Amazon, firmanın aralarında Gilt Groupe, Office Depot ve Toys ‘R’ Us gibi markaların da bulunduğu müşteri listesine hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı.

Kiva, sunduğu teknoloji ile dağıtım merkezlerindeki ürünlerin raflardan alınıp, paketleneceği noktaya getirilmesi ve paketlenmesi konusunda firmalara destek sağlamakta.

Yüzlerce farklı mobil robot ve kontrol yazılımı ile dağıtım merkezi işlemlerini otomasyonlu bir hale getirerek saatte çıkan sipariş sayısını 2 ile 4 katı arasında arttırabildiklerini paylaşan Kiva yetkilileri, geçtiğimiz sene içerisinde %100 büyüme sağladıklarını ifade ediyorlar.

Amazon yetkilileri uzun zamandır dağıtım merkezlerinde kullandıkları teknolojilerle alakalı geliştirmeler yaptıklarını, Kiva’nın geliştirdiği robot teknolojisi ile verimliliklerinin daha da artacağına inandıklarını belirttiler.

Firmanın teknolojisini satın alarak dağıtım merkezi masraflarını düşürmeyi ve sistemi olabildiğince otomatik bir hale getirmeyi planlayan Amazon, aynı zamanda farklı firmalara sunduğu dağıtım merkezi hizmetlerini de genişletebilir bir konuma gelmiş oluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*