14 Kasım 2018

Amazon Kurucusundan Gay Evlilikleri Yasallaştırma Çalışmalarına $2,5 Milyon Bağış

ABD’de büyük tartışmalara yol açan, oldukça yüksek sayıda insan tarafından desteklendiği halde muhafazakar kesim tarafından yoğun bir şekilde karşı çıkılan gay evlilik yasasına Amazon kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos’tan rekor bir destek geldi.

Eşi ile beraber gay evliliklerin yasal hale gelmesi adına çalışmalar yapan Washington United for Marriage kurumuna 2.5 milyon dolar bağışta bulunan Bezos’un desteğinin, bu yönde bu güne kadar gerçekleşen en büyük bağış olduğu belirtiliyor.

Kısa bir süre önce 2. çeyrek rakamlarını açıklayan ve cirosundaki artışa rağmen yaptığı yatırımlar ve masraf artışları nedeniyle net karlılığında %96 azalma gözlemlenen e-ticaret devi Amazon’un kurucusu Bezos, gay evliliklerin Washington eyaletinde yasal olması konusunda kabul edilen yasaya rağmen, buna karşı vatandaşların oyları ile durdurulan yasanın yeniden yürürlüğe girmesi adına desteğini ortaya koymuş oluyor.

Çalışanlarından birinin talebi üzerine kampanyaya destek olan Bezos, 2.5 milyon dolarlık desteği ile anayasa üzerinde evliliğin bir kadın ile erkeğin birlikte kurdukları yuva olarak tanımlanmasına karşı çıkan teknoloji firmalarının arasında yerini almış oluyor.

Bir süre önce aralarında Facebook, Apple, Google ve Microsoft gibi oldukça büyük firmaların bulunduğu bir liste, anayasada yer alan eşcinsellik karşıtı bu tanımlamanın kaldırılması adına desteklerini açıklamışlardı. Bill Gates ve Microsoft CEO’su Steve Ballmer da Washington eyaleti tarafıdan kabul edilen gay evlilik yasasının yürürlüğe girmesi adına geçtiğimiz ay 100’er bin dolarlık bağışta bulunmuşlardı.

Gay evlilikler ABD’nin aralarında New York ve Connecticut gibi eyaletlerinin bulunduğu oldukça az sayıda eyalette yasalarca desteklenmekte.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. olmadi simdi, Bezos ne yaptiin yaa

  2. el cadraz der ki:

    bezos oldu topos 🙂

Fikrini söyle

*