18 Kasım 2018

Amazon Online Ödeme Sistemi ‘’Login and Pay with Amazon’’u Tanıttı

pay with amazon
Geçtiğimiz ay Kindle tabletleriyle kullanıcılara anında canlı destek vermeye başlayan Amazon, şimdi de e-ticaret siteleri ve kullanıcılar için yeni bir ödeme sistemini kullanıma açtı. Amazon’un yeni servisinin adı ise “Login and Pay with Amazon”.

Kullanıcılar bir internet sitesinden alışveriş yaparken, Amazon hesaplarıyla siteye giriş yapabilecekler ve Amazon hesapları üzerinden site üzerinde kredi kartı ve diğer bilgilerini girmeden alışverişlerini tamamlayabilecekler.

Geçtiğimiz Mayıs ayında “Login with Amazon” özelliğini tanıtan online perakende devi, kullanıcıların farklı internet sitelerine de Amazon hesaplarıyla girebilmelerine olanak sağlıyordu. Böylelikle kullanıcılar ekstra şifre ve hesap yaratmadan zaten var olan hesaplarıyla alışveriş yapabiliyorlardı. Bir süredir login with Amazon özelliğini test eden şirket, bu uygulama ile bir süredir sunmakta olduğu ödeme platformunu birleştirerek, e-ticaret firmaları için yeni bir alternatif ödeme platformu sunmaya başladı.

Amazon’un 215 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor ve Login and Pay with Amazon sistemi ile kullanıcıların yeni bir hesap oluşturmadan ve güvenli bir şekilde başka sitelerden alışveriş yapabileceklerini belirten Başkan Yardımcısı Tom Taylor, internet üzerinden alışveriş yapmaya yeni başlayan ve kendi siteleri dışında alışveriş yapmaya çekinen kişilerin, bu sistem ile kolay bir şekilde online alışverişe adapte olabileceklerini de dile getiriyor.

Kullanıcılar internet siteleri üzerinde ödeme sayfasına geldiklerinde “Pay with Amazon” butonunu görüyorlar ve buraya tıkladıklarında Amazon’daki hesapları ile ödeme yapabiliyorlar.

Şirketler ise Amazon’un bu ödeme sistemini oldukça kolay bir şekilde kendi sistemlerine entegre edebiliyorlar ve bir kullanıcı bu sistemi kullandığı zaman Amazon’a bir komisyon bedeli ödüyorlar. Bu ücret dışında Amazon şirketlerden herhangi bir ücret talep etmiyor.

“Login and Pay with Amazon”un tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. ömer der ki:

    merhaba;
    uzun zamandır üzerine çalıştığım bir konu idi. ama amozonun bu konu üzerinde herhangi bir çalışması olduğunu bilmiyordum.
    öğrendim..
    yıkıldımmmmmm……

Fikrini söyle

*