22 Kasım 2018

Amazon Tatil Dönemi İçin 50 Bin Mevsimsel Personel Arıyor

Amazon, tatil döneminde oluşacak talep yoğunluğunu karşılamak amacıyla 50 bin mevsimsel personeli işe almaya hazırlandığını duyurdu.

Tatil dönemine oldukça fazla bir zaman olmasına rağmen Amazon, orta vadeli planlarını şimdiden yapıyor anlaşılan. Ülke genelindeki tedarik merkezlerinde hali hazırda 20 bin kişiyi istihdam eden Seattle merkezli e-ticaret şirketi, mevsimlik işe alımlarını da yalnızca ABD’deki çalışma alanlarında gerçekleştireceğini belirtti.

Henüz işe alınacak kişilerin görev tanımları tam olarak belirtilmese de, online siparişlerin kargolama sürecinde rol alacaklarını söyleyebiliriz. Depolardaki ürünleri, raflardan kolilere yerleştirip dağıtım ağına yardımcı olması planlanan personel, Amazon’un bu dönemdeki ciddi oranda artan satışlarında yaşanması muhtemel aksaklıkları giderme misyonunu taşıyor.

İşe alımların yapılacağı departmanın başkan yardımcısı Dave Clark yaptığı bir açıklamada, geçici olarak işe alınacak kişilerin, tam zamanlı bir pozisyona gelme ihtimallerinin de olduğunu belirtti. Amazon’un kariyer sayfasından görev tanımıyla ilgili bilgileri edinme imkanına sahip olan adaylar, şirketin belirlediği saatlik ücret üzerinden maaşlarını alabilecekler.

Özellikle mevsimsel personel kavramının oldukça yaygın olduğu ABD’de Amazon, attığı bu adım ile küresel çapta satış yapan diğer e-ticaret sitelerine de örnek olacağa benziyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*