19 Aralık 2018

Amazon Müşteri Memnuniyetinde Yine Birinci

National Retail Federation tarafından yapılan bir araştırma, Amazon’un müşteri memnuniyeti söz konusu olduğunda yine ilk sırada yer aldığını ortaya çıkardı.

9374 tüketici ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, müşterilerin Amazon.com üzerinden yaptıkları alışverişlerde aldıkları memnuniyet oranı diğer mağazaları geride bırakıyor.

NRF Direktörü Kathy Mance, tüketicilerin online ya da offline olsun alışverişlerinde yüksek beklentileri olduğunu paylaşırken, düşük fiyatlarla beraber müşteri hizmetleri, mobil uygulamalar, ücretsiz kargo ve mağaza içerisinde satış yetkililerinin müşterilere sundukları hizmetlerin memnuniyet oranlarına etkisine dikkat çekti.

Geçen sene aynı firma tarafından gerçekleştirilen araştırmada birinci yine bir Amazon kuruluşu olan Zappos.com olarak belirlenmişken, bu sene Amazon kendi kuruşulunu geride bırakarak müşteri memnuniyetinde ilk sıraya yerleşti.

Araştırmaya göre müşteri memnuniyeti listesinin ilk 10’unda ise sırayla Amazon, L.L. Bean Inc., Zappos.com, Overstock.com Inc., QVC, Kohl’s Corp., Lands’ End, J.C. Penney Co. Inc., Newegg Inc. ve Nordstrom Inc. yer aldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*