12 Aralık 2018

Amazon Netflix Tarzı E-Kitap Üyelik Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Son dönemde haberlerde Amazon‘un ismini sık sık duyuyoruz. Firma yaptığı ataklar ve yeniliklerle adından sıkça söz ettiriyor.

Kısa bir süre önce Kasım ayında yeni tablet bilgisayarını yayına sokacağını belirttiğimiz Amazon’dan, bu sefer de Kindle e-kitapları için yayına sokmayı planladığı Netflix tarzı aylık üyelik paketi haberleri gelmeye başladı.

Wall Street Journal (WSJ)’da yayınlanan habere göre Amazon, kitap yayın evleri ile dijital kitap aylık üyelik anlaşması üzerinde görüşmelere başladı.

WSJ, Amazon’un Kindle sahiplerine yıllık bir fiyat karşılığında sınırsız e-kitaba ulaşma üyelik sistemi üzerinde çalışmalara başladığını belirtiyor.

Hizmetin ne zaman yayına sokulacağının belirsiz olduğuna değinen WSJ, kitap yayın evlerinin hizmete sıcak bakmadığını, çünkü böyle bir sistem ile kitapların olduğundan çok daha düşük bir fiyata piyasada bulunacaklarını, bunun kendilerinden kitap alan diğer firmaların işlerine zarar vereceğini düşündüklerini iletiyor.

Amazon’un kitap yayınevlerini ikna edip hizmete başlaması halinde, senelik 79$ ödeyerek sınırsız ücretsiz kargo ve Amazon Instant hizmetinden yararlanabilen üyelerine, e-kitap üyelik hizmetini de ücretsiz olarak sunmayı planladığı belirtiliyor.

Amazon’un bu yeni atağı ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*