16 Kasım 2018

Amazon Kendi Online Çiçek Mağazasını Yayına Soktu

amazon-cicek
Çiçek ve hediye gönderimi ile Türkiye’de e-ticaret sektörünün niş markalarından Çiçeksepeti.com’un azınlık hissedarlarından biri olan Amazon, artık bu alanda ‘’Amazon Curated Flower Collection’’ kategorisiyle kendi hizmetini veriyor.

Çiçeksepeti Genel Müdür Emre Aydın’ın da yatırımla ilgili olarak yazdığı tweetinde belirttiği üzere, 2011 yılında, Amazon’un, online çiçek gönderimi konusundaki tek yatırımını Çiçek Sepeti’ne yaptığını biliyoruz. Şimdilerde ise Amazon kendi çiçek kategorisiyle karşımıza çıkıyor.

Online platform, daha öncesinde Amazon üzerinden üçüncü partiler aracılığıyla satın alınabilen taze çiçek satışına şimdilik birkaç kısıtlama ile devam ediyor.

Site, sadece 6 çeşit çiçek aranjmanı arasından seçim yapımına izin veriyor. Ayrıca eğer çiçek buketleri stokta dahi olsalar, gönderim birkaç gün içinde gerçekleşiyor. Ücretsiz kargo gönderimiyle birlikte, gönderilecek tarih ve saati önceden planlamaya imkan veren uygulama ise şimdilik mevcut değil. Platformun çiçek stoklarını, çiftliklerden mi yoksa üçüncü partilerden mi sağladığı ise bir diğer merak konusu.

Site yetkilileri, tüm eksikliklerin kısa sürede giderileceğini söylerken; bu kategoriye girişlerini bir test sürüşü olarak görmekten ziyade, yeni bir iş kolu olarak baktıklarını belirtiyorlar ve bu alandaki rakipleri The Bouqs ve H.Bloom gibi isimlerle birlikte pazarı daha da genişleteceklerini düşünüyorlar.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*