21 Kasım 2018

Amazon Online TV Şovlarına Başlıyor

E-ticaret devi Amazon, yepyeni bir alanda şansını denemeye başlıyor.

İçerik geliştirme departmanı Amazon Studios tarafından online ortama yönelik komedi ve çocuk programları oluşturulmaya başlanacağını açıklayan firma, oluşturulan yayınların Amazon’a ait online video izleme hizmeti olan Amazon Instant Video üzerinden yayınlanacağını belirtiyor.

Oluşturacağı programlara dışardan fikirler almak da isteyen Amazon, Kasım 2010’da hizmete başlayan Amazon Studios‘un web sitesi üzerinden kullanıcıların farklı senaryolarını paylaşabileceklerini, paylaşılan fikirlerin 45 gün içerisinde değerlendirilerek senaristlere farklı opsiyonlar sunulacağını ekliyor.

Projenin beğenilip tam bütçeli bir yayına dönüştürülmesine karar verildiği takdirde, senaryo yazarına 55.000 dolar ve Amazon’un proje üzerinden oluşturulan oyuncak, t-shirt ya da farklı lisans ürünleri satışlarından %5 hisse verileceği açıklanırken, proje onaylanmadığı takdirde senaristlerin fikirlerini Amazon Studios web sitesinden kaldırabilecekleri ya da diğer kullanıcıların görüşlerini almak üzere sitede bırakabilecekleri paylaşılıyor.

Amazon, ilk projesine 1 ay içerisinde başlamayı hedefliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*