15 Kasım 2018

Amazon, Pazar Günleri de Kargo Teslimatı Yapmaya Başlıyor

amazon pazar günü teslimat
Geçtiğimiz ay içerisinde açtığı depolarla tedarik ağını genişletmeye devam eden Amazon, şimdide kargo teslimatı yaptığı günlere “Pazar” gününü de ekleyerek, tüketicilere yeni bir hizmet daha sunmaya başlıyor.

Online perakendeci yeni hizmetini ilk olarak Los Angeles ve New York’ta kullanıma açtığını duyurdu. Bunun nedeni olarak da bu bölgelerin metropolit yapısından dolayı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu hizmet için US Postal Servis ile anlaşan Amazon, online alışveriş yapmak isteyen ya da yapan kullanıcılara hafta sonları da etkili bir şekilde teslimat yapabilecek.

Şu an için, site üzerindeki milyonlarca ürünü iki gün içinde ücretsiz kargo ile alma imkanı bulunan Amazon Prime üyeleri, Pazar günü teslimatlarından yararlanabilecekler. Bu özellik aracılığıyla şirket, daha çok kullanıcıyı Prime üyelik almaları için teşvik ediyor diyebiliriz.

Şimdilik sadece ABD’de iki şehirde kullanımda olan bu sistemin, bu ay sonunda Londra’da da kullanılmaya başlayacağının haberini veren Amazon, buradaki teslimatları yapmak için kendi kamyonlarını da kullanarak teslimat ağına destek sağlayacağının da bilgisini veriyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. ismail der ki:

    Türkiyede ise eskiden cumartesi günleri tam gün teslimat yapılırken artık yarım güne indi. çalışan kesim daha çok alış veriş yaptığı için hafta sonu ürününü almak istiyor ancak pazar tatil, cumarteside yarım gün çalışıldığı için kargolar teslim edilemiyor. türkiyede kargoların pazar günü dahi teslimatı veya hafta içi geç saatlerde de teslimat yapmadı gerekiyor gibi egeliyor. ki yılbaşından sonra cumartesi günleride teslimat yapmayacaklar.

  2. Pazar günleri teslimat ülkemizde de bir çok müşterinin işine yarar. En azından İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde iyi olur. özellikle hafta içi kargo teslim alamayan müşteriler için. Eticaret siteleri ve kargo şirketleri arasında bir anlaşma yapılabilir en azından deneme yapılabilir.

Fikrini söyle

*