13 Kasım 2018

Amazon Piyasaya 5 ya da 6 Yeni Tablet Sürecek

Geçtiğimiz sene Noel sezonu öncesi 199 dolara piyasaya sürdüğü tablet bilgisayarı Kindle Fire lie iPadin pazar payına az da olsa ortak olmayı başaran Amazon’un piyasaya sürdüğü Kindle Firedan daha büyük ve daha çok özellikli bir tablet bilgisayarı üzerinde çalıştığının dedikoduları yayılmaya başlamıştı.

Temmuz ayı başında 2 milyon adet yeni tasarım tablet siparişi verdiği açıklanan Amazonla ilgili bir haber de Reuters‘dan geldi.

ABD’nin ofis ve kırtasiye ürünlerinde en büyük zincir mağazalarından biri olan Staples’ın Başkanı Demos Parneros tarafından yapılan bir açıklamayı paylaşan Reuters, Amazon’un sadece 1 değil, farklı boyut ve özelliklerde 5 ya da 6 yeni tablet bilgisayarı piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Kindle Fireın satışını yapan Staples tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre, Amazon’un yeni modelleri oluşturmadaki sebebi ilk model ile aynı; dijital içerik satışlarını arttırabilmek.

Oldukça uygun fiyata Kindle Fire tabletini piyasaya süren Amazaon’un, satışlarından zarar ettiği tablet ilk piyasaya çıktığından beri konuşulmaktaydı. Amazon’un tableti ile ilk amacının dijital içerik satışlarını destekleyerek kara geçmek olduğu raporlarda yer almıştı.

DVD ve CD satışlarından oldukça yüksek kazanç sağlamış olan, fakat dijital ürünlerin artması ile en önemli gelir kaynaklarından biri olan bu satışların azalmasına şahit olan Amazon, Reuters’da yayınlanan rapora göre dijital içerik satışları ile DVD ve CD satış grafiğindeki azalmayı desteklemeyi planlıyor.

Reuters, haberinde yeni tabletlerin piyasaya sürülme zamanı ile ilgili detaylı bilgiyi paylaşmazken, Amazon yetkililerinin konu ile ilgili bir açıklama yapmaktan kaçındıklarını paylaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*