16 Kasım 2018

Amazon Sattığı Her Tabletten $10 Zarar Edecek

Amazon’un kısa bir süre önce tanıtımını gerçekleştirdiği, iPade kıyasla oldukça düşük bir fiyatla piyasa süreceği Kindle Fire, ilk etapta Amazon için pek de karlı bir girişim olmayacak.

Tablet piyasasında iPadin çok yüksek bir pazar payına ve marka bilinirliğine sahip olduğu biliniyor. iSuppli tarafından yapılan bir araştırma, Amazon’un yeni girdiği bu pazardaki hedefinin Kindle Fire satışları üzerinden karlılık sağlamak değil, pazar payını arttırmak ve hızlı internet ve kolay Amazon siteleri kullanımı özelliği ile online satışları arttırmak olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

iSuppli’ın araştırmasına göre, Kindle Fire’ın üretimi yaklaşık 209.63 dolara geliyor. Amazon tarafından ilk Kindle Fire 199 dolara piyasaya sürülürken, firmanın Noel’e kadar milyonlarca tablet bilgisayar satması bekleniyor.

Forrester Research, Temmuz ayında yaptığı bir araştırmada Amazon’un Kasım ayında piyasaya süreceği tabletten sene sonuna kadar 5 milyona yakın satacağını tahmin ettiklerini belirtmişti.

Amazon’un Kindle Fire üzerinde hizmetlerini öne çıkarabileceği araştırmada belirtilirken, tabletin kendisi üzerinden zarar sağlayan firmanın satışlarını arttırarak karlılık sağlayabileceği belirtiliyor. Amazon, aynı zamanda online video hizmetini de tablet satışları ile beraber arttırmayı hedefliyor.

Düşük fiyatı ile Kindle Fire’ın iPadten sonra en çok satılan 2 numaralı tablet bilgisayar olabileceği de araştırmada paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*