19 Aralık 2018

Amazon Şimdi de Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Business Insider‘da yayınlanan bir habere göre, Amazon büyük olay yaratan tablet bilgisayarı Kindle Fire’dan sonra, şimdi de bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor.

Citigroup Analisti Mark Mahaney tarafından Business Insider’a verilen bilgiye göre, Amazon’un akıllı telefonu gelecek senenin sonunda piyasaya çıkacak.

Telefonun orta düzeyde bir yapıya sahip olacağı, Amazon’un aynı Kindle Fire’da olduğu gibi akıllı telefonunda da fiyat yolu ile rekabet etmeyi planlağı Mahaney tarafından paylaşılıyor.

Kindle Fire’ı da piyasanın oldukça altında zararına bir fiyatla satışa sunan Amazon’un, aynen tablet bilgisayarında olduğu gibi telefonundan da karı medya satışları ile yakalamayı planladığı belirtiliyor.

150 ile 170 dolar aralığında fiyatlandırılacağı belirtilen telefonun, NFC ödeme sistemine sahip olacağı ve Amazon’un ödeme sistemi Amazon Payments ile entegreli çalışacağı, Amazon günlük fırsat hizmetinin de telefona entegre olacağı paylaşılıyor.

Kısa bir süre önce Apple’ın Siri’sine benzer hizmet sunan bir firmayı bünyesine katarak dikkatleri üzerine çeken Amazon, yaptığı ataklarla rakiplerini şaşırtmaya devam edeceğe benziyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*