14 Aralık 2018

Amazon Siri’ye Benzer Bir Hizmet Üzerinde mi Çalışıyor?

Apple’ın yeni piyasaya sürdüğü 4S cihazlarının en çok dikkat çeken uygulamalarından biri olan Siri, sesle verilen konutları sms mesajı haline çevirebilmesi, toplantı ayarlamadan, telefon görüşmelerine kadar birçok hizmeti sadece sesli komut alarak yapabilmesi ile uzun bir süredir iPhone 5 bekleyen Apple takipçilerinin bile gönlünü fethetmişti.

Business Insider (BI)’da yeni yayınlanan bir haber, Siri’nin Amazon‘un da dikkatini çektiğini, hatta firmanın benzer bir hizmeti piyasaya sürebilmek adına yeni bir satın alım gerçekleştirmiş olabileceğini belirtiyor.

Haberde henüz firmalar tarafından onaylanmamış olsa da, Amazon’un Yap adı verilen sesli komutları sms mesajına dökebilen bir yazılım şirketini satın almış olabileceği paylaşılırken, Amazon’un bu satın alım ile Kindle cihazlarında aynen Siri tarzı bir uygulamayı yayına sokabileceği belirtiliyor.

BI, Kuzey Carolina merkezli Yap’in Dion Acqusition Sub adı verilen bir firmayla birleştiğinin belirtildiğini, bu firmanın adresinin ise Amazon’un yasal hizmetleri ile aynı adres olduğunu iletiyor.

Yap’in teknolojisinin 10 saat uzunluğundaki konuşmaları bile text haline çevirebildiği belirtilirken, firmanın kurucusunun IBM ses tanıma departmanı eski çalışanlarından Igor Jablakov olduğu haberde bildiriliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*