14 Kasım 2018

Amazon Tablet Bilgisayarı Kasımda $250’a Piyasaya Sürülüyor

Uzun bir süredir Amazon‘un Ekim sonunda piyasaya bir tablet bilgisayar süreceği konuşuluyordu. Amazon tarafından şimdiye kadar ne doğrulanan ne de inkar edilen bu dedikoduların gerçek olduğu bu gün Techcrunch‘ta yayınlanan bir haberle ortaya çıktı.

Haberde tablet bilgisayarın “Amazon Kindle” olarak adlandırıldığı ve Android sistemi ile çalıştığı belirtiliyor.

Blackberry Playbook’a benzerliği dile getirilen tabletin, Kasım sonunda piyasaya sürüleceği bilgisi de haberde paylaşılıyor. Amazon’un tabletini ilk etapta 18cm (7 inch) boyutunda ve 250 dolara piyasaya süreceği de iletilirken, firmanın 2012’nin ilk çeyreğinde 25cm’lik (10 inch) ve daha yüksek fiyatlı tabletini piyasaya sürmeyi planladığının bilgisi paylaşılıyor.

Kamerasının olmadığı belirtilen tablet bilgisayarın satışlarını arttırmak adına, Amazon’un bilgisayarı satın alan müşterilerine ücretsiz kargo ve sayısız filmi online izleme hizmeti sunan Amazon Prime üyeliğini bedava sunmayı planladığı da haberde belirtiliyor.

Bir süre önce Forrester yetkilileri Amazon’un yıl sonuna kadar, henüz piyasaya bile sürmediği tabletlerinden 5 milyon adete yakın satabileceğini öne sürmüşlerdi. Amazon’un tablet bilgisayarı için oluşturduğu oldukça rekabetçi fiyat ve destek hizmet politikası ile, belirtilen bu rakamlara ulaşması hiç de zor görünmüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*