21 Kasım 2018

Amazon, Tatil Döneminde Saniyede 306 Ürün Siparişi Aldı

Şükran Günü ve Christmas arasındaki tarihlerde internetten ürün satın alan 24 bin kişiyle yapılan ankete göre Amazon, müşterilerin en memnun kaldığı şirketlerin başında yer alıyor.

2012 yılının Amazon açısından oldukça verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Bünyesindeki 23 milyondan fazla kitap, müzik ve film gibi ürünle faaliyet alanını her geçen gün genişleten dev perakendeci için son 1 ay ise rekorların kırıldığı bir dönem oldu. Bu dönemde 26 Kasım’da zirve yaparak dünya çapında tüm ürün kategorilerinde 26.5 milyondan fazla sipariş alan şirket, böylece saniyede 306 ürün satmış oldu.

En iyi yüz perakende şirketi baz alınarak hazırlanan ForeSee’nin “Holiday E-Retail Satisfaction Index” anketinde aldığı yüzde 88 oy oranıyla gelmiş geçmiş en yüksek puanı elde eden Amazon, bu dönemde gerçekleşen satışlarla ilgili de ilginç bazı bilgiler paylaştı. Buna göre Amazon kullanıcılarının satın aldığı The Beatles albümlerini yatay olarak sıralayınca, Londra’daki meşhur Abbey Road’dan 20 kat daha uzun bir mesafeye denk geldiği, sipariş edilen TV’lerin ise bir NFL stadyumunun zeminini kaplayacağı belirtiliyor. Ayrıca sipariş edilen Angry Birds peluş oyuncakları üst üste dizilse, dünyanın en uzun ağacından 285 kat daha yüksek olacağı ve Amazon’un üçüncü parti satıcılarının sattığı HDMI kablolarının, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun etrafını 3 kere turlayacağı ifade edildi.

Şükran Günü ve Christmas tarihleri arasında; “Cyber Monday” ve “Black Friday” gibi indirim günlerinin de yer aldığını göz önünde bulundurursak, rakamların neden bu denli yüksek olduğunu daha iyi anlarız. Üstelik Amazon’un bu tarihler arasında yapılan siparişlerden kargo ücreti almaması da önemli bir etken elbette.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*