12 Aralık 2018

Amazon Uluslararası Genişleme Peşinde

Amazon, uluslararası yaygınlığını arttırmak adına İngiltere merkezli online kitap mağazası The Book Depository‘i bünyesine kattı.

Uluslararası sularda Amazon’un rakibi olan The Book Depository, Avrupa’nın en hızlı büyüyen kitap satış mağazası. Bünyesinde 6 milyondan fazla kitap bulunan The Book Depository, aynı zamanda 100’den fazla ülkeye uluslararası ücretsiz kargo hizmeti de sunuyor.

Amazon’un uluslararası hizmet ağı Almanya, Japonya, Avusturya, Kanada, Çin, Fransa ve İngiltere ile sınırlı. Fakat bir süredir firmanın Avrupa’da genişlemek istediği konuşuluyordu. Amazon’un bir sonraki durağının Hindistan olacağı da söylentiler arasında.

1 milyondan fazla müşterisi olan The Book Depository’nin İngiltere’de bir dağıtım merkezi de bulunuyor. The Book Depository’nin Amazon platformu içerisinde mi, yoksa bağımsız olarak mı hizmete devam edeceği henüz belirginliğe kavuşturulmadı.

Satın alma anlaşması ile ilgili finansal veriler gizli tutulmakta.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*