21 Kasım 2018

Amazon ve Barnes & Noble Tablet Savaşı Kızışıyor

Geçtiğimiz sene içerisinde 199$’lık Kindle Fire’ı ile Apple’ın tablet bilgisayar pazarından pay almaya çalışan Amazon‘un, sattığı her Fire ile 10$ civarında zarar ettiği belirtilmişti.

Fiyat avantajı ile tablet sektöründe yer edinmeyi planlayan Amazon’a Barnes&Noble‘dan yeni bir darbe geliyor.

Business Insider’da yayınlanan bir habere göre Barnes&Noble piyasaya Amazon Kindle Fire’dan daha düşük fiyatlı bir tablet sunmayı planlıyor.

ABD’nin özellikle offline ortamda en büyük kitap satış mağazalarından biri olan Barnes&Noble’ın aynı Kindle formatında bir e-readerı bulunuyor.

Nook Tablet adı altında bir tableti de piyasaya sunmuş olan Barnes&Noble, yayınlanan habere göre geliştirilmiş Nook Tabletini Şubat 22’de Amazon Kindle Fire ile yarışmak üzere piyasaya sunacak.

Kindle Fire ile aynı oranda depolama kapasitesi olacağı belirtilen Nook Tablet’in Kindle Fire’dan yaklaşık 50$ fazlaya, 249$ civarlarında piyasaya sunulması bekleniyor.

Fiyatları zarar etmek pahasına gitgide aşağı çeken firmaların yarışından ise hiç şüphesiz en karlı çıkanlar tüketiciler oluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*