14 Kasım 2018

Amazon, Yeni Kindle Fire Modellerini ve Kindle Paperwhite’ı Tanıttı

Eticaretin dev ismi Amazon, uzun süredir merakla beklenen iki yeni Kindle Fire tablet modelini ve bir de yeni cihazı Kindle Paperwhite’ı California’da gerçekleşen gösterişli bir basın toplantısında tanıttı.

Tablet kullanıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak iki farklı versiyon halinde hazırlanan Kindle Fire HD; 7 inçlik (17.8cm) veya 8.9 inçlik (22.6cm) ekran özelliklerine sahip olacak. Amazon’un bu şekilde, özellikle fiyatlarıyla, tablet piyasasının lideri konumunda bulunan Apple’ın iPad’ini ve tabi benzer boyutlardaki Android yüklü tabletleri hedef aldığını söyleyebiliriz.

Yeni nesil Kindle Fire tabletlerin; firmanın diğer modellerine göre oldukça hızlı ve daha uzun pil ömrüne sahip olduğu belirtildi. Dolby Dijital ses kalitesine sahip olacak ve daha yüksek çözünürlüklü görüntü sağlayacak tabletlerin fiyatlandırmalarında bir önceki modellerine göre bir kesintiye gidildiği görülüyor. Tablet piyasasının gittikçe kızıştığı bu günlerde, Amazon’un bu hamlesini oldukça stratejik bir karar olarak nitelendirmek mümkün.

1920×1200 ekran çözünürlüğüne sahip olan yeni tabletlerin ayrıca parlamayı azaltması ve daha iyi kontrast üretmesi amacıyla ekranında bir lamine dokunma sensörü de bulunuyor. Bezos’un belirttiğine göre iPad’den yüzde 41 daha hızlı olan bir Wi-Fi’a sahip olan tabletler, ön yüzünde sahip olduğu dahili kamera ile de yerleşik Skype uygulaması kullanırken iletişim sırasında yaşanan sorunları sıfıra indirmeyi amaçlıyor.

HDMI çıkışı ve Bluetooth bağlantısına da sahip olan yeni Kindle Fire tabletlerin, güncellenmiş versiyonunun 159 dolardan, 7 inçlik HD versiyonunun 199 dolar ve 8.9 inçlik cihazın da 299 dolardan piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Amazon’un lansman etkinliğinde duyurduğu tek ürün Kindle Fire’lar olmadı üstelik. Teknoloji çevrelerinde, şirketin yeni akıllı telefonunu tanıtacağı da konuşulurken, bu konuda herhangi bir açıklama yapmayan Bezos, önceki e-reader’lardan daha yüksek bir çözünürlüğe sahip Kindle Paperwhite adındaki yeni cihazının duyurusunu yaptı.

7.5 gram ağırlığında ve 9.1 milimetre boyutlarıyla ortalama bir dergiden daha ince olduğu belirtilen Paperwhite, ayrıca ekran ışığı açıkken bile sekiz hafta dayanabilen bir pil ömrüne sahip. Yeni cihazın Wi-Fi versiyonu 119 dolardan satışa sunulacak ve 1 Ekim’de nakliyesine başlayacak. Paperwhite’ın 3G sürümünün ise 179 dolar olacağı açıklandı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*