13 Kasım 2018

Amazon Yeni Oyun Stüdyosu ile Zynga’ya Rakip Oluyor

Amazon, yeni departmanı Amazon Games Studios ile sosyal oyun pazarına da giriyor. Şirket, oyun stüdyolarının “yenilikçi, eğlenceli ve kaliteli” oyunlar yapacaklarını yaptıkları bir açıklama ile piyasaya duyurdu.

Amazon‘un, kullanıcıların sosyal oyunlara olan ilgisini farketmesi, bu sektöre de el atmasındaki en büyük etken demek yanlış olmaz. Seattle merkezli şirket, “Living Classics” adındaki ilk önemli oyununu dün piyasaya çıkarttı. Bu oyunda, bir tilki ailesi, “Alice Harikalar Diyarında, Oz Büyücüsü ve Kral Arthur” gibi kitapların sahnelerinin bulunduğu renkli animasyonlarla karşılaşıyor ve oyuncular da hareketli parçaları bularak tilkilere yardım etmeye çalışıyor.

Oyunda bulunan diğer bir özellik ise, oyunu oynayan diğer kullanıcıların sayfalarını ziyaret edebiliyorsunuz ve kazandığınız ödülleri onlarla paylaşabiliyorsunuz. Amazon, oyun severlere şu an Facebook fan sayfaları aracılığıyla ulaşıyor ve 200’den fazla kullanıcı bu sayfayı şimdiden takip ediyor. Bu oyunu Facebook üzerinden ücretsiz oynayabilirsiniz.

Amazon’un yeni oyun stüdyosu, Zynga için bir rakip olabilir. Özellikle de Zynga’nın hisselerinde geçtiğimiz ay yaşanan %40’lık düşüşten sonra Amazon’un bu adımı Zynga’yı biraz daha zora sokabilir.

Amazon’un yeni oyunu Living Classics’in tanıtım videosunu da sizlerle paylaşıyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*