14 Aralık 2018

Amazon: ’’Yılbaşında Aldığınız Hediyeyi Beğenmediniz mi? Neden Satmıyorsunuz?’’

amazon yilbasi hediyeleri

Yeni yıl öncesi yeni yıl hediyeleri alındı ve yılbaşı gecesi bu hediyeler verildi; ancak kimi zaman alınan hediyeler pek de beğenilmeyebiliyor. Amazon da bu durumu fırsata çevirebilecek bir uygulama yapıyor.

Amazon, yılbaşı alışverişi yapan kullanıcılara, yılbaşında aldıkları hediyeleri beğenmedikleri takdirde Amazon üzerinden satabileceklerini anlatan bir e-posta gönderdi. Yukarıda da gördüğünüz mesajda şunlar yazılı:

“ Aldığınız hediyeden memnun değil misiniz? Ürün satmayı düşünen müşterilerimiz, aldıkları yılbaşı hediyelerini Amazon üzerinden satmayı düşünüyorlarsa bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak isteyebilirler. Amazon üzerinde bir satıcı hesabı oluşturun ve her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Amazon üzerinde satışa başlayın.”

Amazon bu e-postaya beraber “Sell Your Stuff” (ürünlerinizi satın) başlıklı bir link yollayarak kullanıcılar satıcı sayfası açmaya yönlendirdi ve bu sayfa üzerinde kullanıcıların nasıl satış yapabileceklerini anlatan bilgiler bulunuyor.

Amazon’un bu uygulamasının bir benzerini de eBay yapmakta. Bir kampanya hazırlayan eBay, “yılbaşında aldığınız hediyeyi beğenmediyseniz, bir başkası beğenebilir” sloganıyla kullanıcıları beğenmedikleri yılbaşı hediyelerini online olarak satmaya yönlendiriyor.

Her ne kadar hediye konusu biraz özel bir durum olsa da aldıkları hediyeleri beğenmeyenler Amazon ve eBay’in bu uygulamalarıyla yılbaşı hediyelerini paraya döndürebilme imkanına sahip olabiliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*