13 Kasım 2018

Amazon Zynga Benzeri Kendi Oyun Firmasını Kurma Peşinde

Apple’ın Game Center olarak adlandırdığı iOS cihazlara uygun oyunların yer aldığı ve kullanıcılarının arkadaşları ile oyun puanlarını karşılaştırıp, birbirleri ile yarışabildikleri oyun platformuna benzer bir platformla karşımıza çıkan Amazon, Business Insider‘da yer alan bir habere göre bundan çok daha fazlasını hedefliyor.

GameCircle adını verdiği oyun platformunda Apple benzeri hizmetler sunacağını açıklayan online alışveriş devi, yeni oluşturacağı Kindle Fireların pazar payı yarışında yeni hizmeti ile avantaj sağlarken, Business Insider’ın belirttiğine göre firmanın asıl hedefi Zynga benzeri oyun üretim çalışmalarını hızlandırmak.

Haberde Amazon’un A2Z Research adlı alt firması ile online oyunlar yayınlamaya başladığı paylaşılırken, firmanın San Francisco’da bir oyun stüdyosu kurma adına işe alımlara başladığı belirtiliyor.

2008 yılında oyun firması Reflexive Entertainment‘ı satın alan Amazon’un oyun yazılımcılarını işe alan insan kaynakları firmaları ile çalışmalar yapmaya başladığı, kurmayı planladığı sosyal oyun firmasının başına geçecek tecrübeli bir yönetici arayışının bulunduğu da haberde iletiliyor.

Sosyal oyunlar alanında Zynga’nın hızlı yükselişi ve borsadaki değerinin giderek arttığı bilinirken, bu alanda pazara girerek kendi oyun uygulamaları ile rekabeti arttırabilecek olan Amazon, hem reklamlardan hem de oyun içi harcamalarından kazanç sağlamaya başlayabilir.

Konu ile ilgili Amazon yetkililerinden bilgi almaya çalışan Business Insider, Amazon’un henüz bir yorum yapmamayı tercih ettiğini belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*