17 Kasım 2018

Amazon’a Sahte Ürün Yorumları Yazarak Ayda 28 Bin Dolar Kazandı

Sahte ürün yorumları yazan bir girişimci sayesinde online alışveriş sitelerinde fake yorum tartışması dünya çapında yeniden alevlenmeye başladı.

Amazon‘da satılan kitapların altına sahte yorumlar bırakarak bir ayda 28 bin dolar kazanan Todd Rutherford var karşımızda. Kitap yazarlarına kendi hazırladığı tanıtım bültenlerini gönderen Todd, bu şekilde onların eserlerine resmi olarak yorum yazma teklifinde bulunuyor. Bu yoldan ciddi paralar kazanabileceğinin farkına varan Todd, bir yorum başına 99 dolar, 20 yorum için 499 dolar ve 50 yorum için de 999 dolar talep ediyor.

Kendi ürünleri altında güzel kullanıcı yorumları görme hevesinde olan birçok yazarla anlaşan Todd, kısa sürede 4 bin 531 yorum yazarak ayda 28 bin dolar kazanır hale geldi.

Dün paylaştığımız araştırmada, online mecralarda bir ürün almak isteyen kullanıcının araştırma yapmak için önce Google ve Amazon’a göz attığını gördük. Dolayısıyla buradaki kullanıcı yorumlarını da dikkate alan kişi, satın alma kararını buna göre verebiliyor. Nihayetinde kullanıcı yorumlarının ne kadar değerli bir alan olduğunu siz tahmin edin. Bunun farkında olan bazı (uyanık) girişimciler de sahte yorum yazma olayını bir meslek haline getirmişler.Bundan daha rahat bir iş yoktur herhalde.

Ortada ciddi bir kandırmaca var fakat alan memnun, satan memnun aslında. Ancak bu sahte yorumcunun saltanatı da fazla uzun sürmedi tabi ki. Amazon; gelen uyarılar doğrultusunda kullanıcıya ait tüm yorumları sistemlerinden kaldırdığını açıkladı. Ancak insan bir kere girişimci olmaya görsün: Todd, bu sefer de kendi otuz üç bin Twitter takipçisine, tanesi 99 dolardan kitap yorumları yazmayı planlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] satılan kitapların altına sahte yorumlar bırakarak bir ayda 28 bin dolar kazanan bir kullanıcı, gelen talepler doğrultusunda kısa sürede 4 bin 531 yorum yazma başarısını […]

Fikrini söyle

*