15 Kasım 2018

Amazon’dan Apple TV’ye Rakip Video Oynatıcı Geliyor

Amazon Jeff BezosAmazon‘un son haftalarda oldukça hızlı bir dönem geçirdiğini söylemek mümkün. Bu hafta içinde Rusya pazarına açılacağıyla ilgili çıkan dedikoduların yanı sıra, geçtiğimiz hafta perakende devinin akıllı telefon sektörüne de adım atabileceğiyle ilgili çıkan haberlere bir yenisi daha eklendi. Amazon’un şimdi de video oynatıcı bir TV vericisiyle Apple TV’ye rakip olacağı söylentisi kulislerde konuşuluyor.

Amazon’un film yayını yaptığı servisini yaygınlaştırmak için bir video oynatıcı cihaz piyasa sürmesi bekleniyor. Kindle üretimine 2007 yılında başlayan Amazon, bu tür donanımsal cihazların üretiminde de tecrübe sahibi olmasından dolayı, bu cihazın Apple TV’ye rakip olacak şekilde piyasa sürülebileceği öngörülüyor.

Donanımsal ürün söz konusu olduğunda Apple’ın dijital ürünlerden çok donanım ürünlerinden para kazandığı ortada ve bu hamle Amazon’un dijital ürünlerin yanı sıra donanımsal cihazlardan da para kazanmak istediğini gösteren bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Fakat Amazon’un üretmeyi planladığı video oynatıcı kullanıcılar tarafından pek tercih edilmeyebilir; çünkü zaten kullanıcıların evlerinde dekoderler ve DVD oynatıcılar gibi çeşitli cihazlar bulunuyor ve tüketiciler bunların arasına yeni bir tanesini de eklemek istemeyebilir.

Geçtiğimiz yıllar içinde Kindle ekitap okuyucularla donanım ürünleri üretimine geçen, sonrasında tablet üretmeye başlayan perakende devinin sesli komut servisi Evi’yi satın almasıyla akıllı telefon pazarına yeşil ışık yakması ve şimdi de video oynatıcısı planı, Amazon’un dijital ürünlerin satışından çok teknolojik cihaz üretimine odaklanması olası görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*