11 Aralık 2018

Amazon’dan iPad’e Rakip

Susquehanna Financial Group tarafından paylaşılan bilgiye göre Amazon iPad’e rakip bir tablet bilgisayar üzerinde çalışıyor.

Ekim ayında piyasaya çıkarılacağı öne sürülen tablet bilgisayarın Noel ve yeni yıl sezonunda 300.000 satış rakamına ulaşabileceği belirtiliyor.

Susquehanna Financial Group analisti Herman Leung tarafından paylaşılan bilgiye göre, Amazon 2015 yılına kadar 44 milyon satış rakamına ulaşması beklenen tablet pazarından pay alabilmek için, Android operasyon sistemi ile çalışan tablet bilgisayarını yayına hazırlanıyor.

Amazon’un 4 milyon tablet yapabilecek kadar tablet cihaz parçası siparişi verdiğini öğrendiklerini ileten Leung, tabletlerin piyasaya 300 ile 500 dolar arasında bir satış fiyatı ile sürüleceklerini tahmin ettiklerini ekliyor.

Leung, yaptıkları bir araştırma ile Amazon’un 2011 4. çeyreğinde 120 milyon dolarlık tablet satışı yapabileceğini hesapladıklarını iletiyor.

Amazon’un tabletlerini piyasaya sürerken, yeni ürünlerini piyasadaki en gelişmiş içerikli tablet olarak konumlandırmayı planladıklarını da belirten Leung, Amazon’un tablet kullanıcılarına sadece kitap değil, aynı zamanda Amazon Prime üyelerine sağladıkları film ve video içeriklerine ulaşma yetkisi verebileceklerini öne sürüyor.

Amazon Prime, Amazon’un senelik ücretsiz kargo üyelik sistemi. Amazon Prime’a üye olan müşteriler, yıllık 79 dolar ödeyerek, hem sınırsız ücretsiz kargo hizmetinden yararlanıyor, hem de Amazon bünyesinde bulunan 6000 adet film ve TV şovuna ulaşma hakkını elde ediyor.

Amazon, film portföyünü genişletmek adına 2011 Ocak ayında İngiltere merkezli LoveFilm International’ı satın alacağını açıklamıştı.

Amazon’un yeni piyasaya süreceği tablet bilgisayarı hakkında en çok düşündüren konu ise, tablet cihazların firmanın en çok gelir getirdiğini ileri sürdüğü Kindle cihazlarının satışlarına etki etmesini nasıl engelleyeceği.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*