16 Aralık 2018

Amazon’dan Öğrencilere Online Ders Kitabı Kiralama Hizmeti

Amazon, öğrenciler için Kindle ve Kindle uygulamaları üzerinden ders kitabı kiralama hizmetini başlatıyor. Amazon bu hizmeti ile ders kitapları fiyatları üzerinden %80’e varan indirimler sunmayı planlıyor.

Amazon, öğrencilerin kiralama dönemlerini 30 gün ile 1 sene arası olarak belirleyebileceklerini, farklı zaman aralıkları için farklı fiyat seçeneklerinin sunulacağını belirtiyor.

Öğrencilerin, kiraladıkları kitapların kira süresini diledikleri gibi uzatabileceklerini de ileten Amazon, 2011 okul yılı için binlerce kitabın kiralamaya hazır hale getirildiğini ekliyor.

30 günlük kiralama hizmeti ile kullanıcıların kitabın satın alım fiyatı üzerinden %80’e yakın indirim kazanacağı da Amazon tarafından belirtiliyor.

Amazon Kindle Başkan Yardımcısı Dave Limp, öğrenciler için bu hizmeti başlatırken, öğrencilerin dönem başında kitap satın alıp dönem sonunda satarken, kitap üzerindeki bütün notlarını ve önemli bularak işaredikleri kısımları kaybettiklerini akılda tuttuklarını belirtiyor.

Limp, yeni kiralama hizmeti ile bu notların Amazon Cloud servisinde kiralama süresi sona erse de kayıtlı tutulacağını ekilyor. Yani öğrenciler, kitapları üzerindeki notlarına diledikleri zaman tekrardan ulaşabilecekler. Aynı kitabı tekrar kiralamak ya da satın almak istedikleri takdirde ise notları aynı şekilde yerinde olacak.

Kindle ders kitaplarının Kindle cihazlarının dışında, Kindle uygulamaları ile PC, Mac, iPod Touch, iPhone, Blackberry ve Android cihazlarda kullanılabileceği de belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*