13 Aralık 2018

Amazon’dan Paket Teslim Noktası Amazon Lockers Atağı

Amazon, üyelerine yeni bir kargo teslim alım seçeneği sunmaya başlıyor.

Firmanın New York, Seattle ve Londra’da sunmaya başladığı bu yeni hizmet ile, tüketiciler siparişlerinde kendilerine yakın bir Amazon Lockers lokasyonu belirleyip, satın aldıkları ürünleri bu noktalardan alabilecekler.

Tüketicilerin kargolarına ulaşmalarında kolaylık sağlamak için başlatılan Amazon Lockers uygulaması tamamen self servis hizmet sunuyor.

Amazon, hizmetini denemeye başlattığı şehirlerde özellikle çok lokasyonlu süpermarket gibi mağazalarla işbirliğine giderek, bu marketlerin içerisine kilitli kasaların bulunduğu bir alan yerleştiriyor.

Kargosunu Amazon Lockers hizmetinden yararlanarak almak isteyen tüketicilere firma tarafından kargo Lockers lokasyonlarına geldiğinde bir bilgilendirme emaili iletiliyor. Bu emailde yer alan onay numarası ile belirlediği Lockers lokasyonuna giden tüketiciler, onay numarasını kasalarla beraber yer alan ekrana girdikleride, kargolarının bulunduğu kutu açılarak tüketicilere ürünleri teslim ediliyor.

Henüz deneme aşamasında olan Amazon Lockers hizmetinin bir süre içerisinde ABD genelinde anlaşmalar ile yaygınlaştırılmasının planlandığı, Amazon tarafından paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*