13 Kasım 2018

Amazon’dan PayPal ve Square’e Rakip Ödeme Sistemi

amazon kindle ödeme sistemi

ABD ve İngiltere’de Pazar günleri de kargo gönderimine başlayan Amazon bir süredir kendi ürettiği Kindle tabletler üzerinde farklı çalışmalar yapmaktaydı. Online tarafta Login and Pay with Amazon sistemiyle ödeme işlemleri üzerine yatırımlar yapan şirket şimdi de offline tarafa gözünü dikmiş durumda.

Amazon’un geçtiğimiz Aralık ayında restoran ve perakendecilere tablet ile kredi kartı ödemeleri almalarını sağlayan GoPago’yu satın alması aslında bu hamlenin geleceğinin sinyallerini vermişti.

Amazon yeni uygulamasında Kindle tabletleri bir POS cihazına dönüştürerek, fiziki mağazaların bu cihazlarla ödeme kabul edebilmelerini sağlayacak. Amazon offline mağazalardaki kullanımın yanı sıra bu sistemle kullanıcılar arası (person to person – P2P) para transferinin yapılabilmesini sağlayacağı da Wall Street Journal’ın haberinde belirtiliyor. Amazon’un bu uygulamasının pazarda PayPal ve Square gibi ciddi rakipleri bulunduğuna da değinmemiz gerekiyor.

Amazon’un P2P sistemin sadece mobil cihazlarda değil, bulut tabanlı sistemler aracılığıyla masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabileceği ön görülüyor.

Amazon’un fiziki mağazalardaki POS sistemi şirketin, offline’daki şirketlerle olan ilişkilerini güçlendirecek ve küçük çaplı şirketler P2P hizmetiyle beraber daha kolay bir şekilde para transferlerini yapabilecekler ve bu da tabii ki hem Amazon’un ulaştığı alanı genişletecek hem de online ödeme pazarında şirketin önünü açarak, rekabetteki payını artıracak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. paypal adaletsiz kur hesaplarından kurtulmamız gerekiyor umarım aynı adaletsiziği bunlarda yapmaz.

Fikrini söyle

*