16 Aralık 2018

Amazon’dan Websitelerine Yepyeni Bir Cloud Hizmeti

Amazon, websitelerine oldukça büyük data boyutuna ulaşsalar da performanslarında herhangi bir yavaşlamanın olmamasını sağlayacak yeni bir cloud hizmeti sunacağını açıkladı.

Hali hazırda Amazon Web Services adı altında web sitelerine donanım ve yazılımlara milyonlar harcamadan veri depolama gibi hizmetler sunan Amazon, yeni başlatacağı NoSQL hizmeti ile websitelerinin oldukça büyük boyutlara ulaşsalar dahi hızlarını yavaşlatmadan hizmet sunabilme şansı tanıyacağını belirtti.

NoSQL hizmetini cloud depolama hizmeti olarak sunacak olan Amazon, hizmetin oldukça düşük fiyatlarla sunulacak olmasından dolayı özellikle start-uplar tarafından tercih edileceğine inandıklarını iletti.

Amazon, NoSQL hizmetinde müşterilerin sadece kullandıkları alana göre para ödeyeceklerini belirterek, NoSQL’in 2012’nin en revaçta hizmetlerinden biri olacağını, hizmetin şimdiye kadar Amazon tarafından da sunulan depolama hizmeti DynamoDB’den farklı olduğunu ifade etti.

Cloud depolama teknolojisi sayesinde oldukça hızlı ve daha ucuza hizmet sunacağı belirtilen NoSQL’in, Oracle gibi veritabanı firmaları tarafından da sunulduğu belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*