14 Aralık 2018

Amazon’dan 270 Milyon Dolarlık Yeni Dağıtım Merkezi Atağı

Hafta içinde ülkemizin önde gelen online çiçek, gurme ürünler ve hediye gönderim sitesi CicekSepeti.com‘ın azınlık hissesini satın aldığını açıklayan Amazon‘dan, hızlı artan satışlarını işaret eden yepyeni bir haber daha geldi.

ABD’de 270 milyon dolarlık yatırım ile ikisi Virginia, ikisi Tennessee’de olmak üzere 4 yeni dağıtım merkezi kurmayı planladığını belirten Amazon, yeni merkezlerin gelecek sene sonbaharda, yani Noel sezonunun hemen öncesinde tamamlanmasını planladıklarını açıkladı.

Yeni dağıtım merkezi ile Virginia’da 1350, Tennessee’de ise 1300 kişiye iş olanağı sağlayacağını belirten Amazon, toplam dağıtım merkezi çalışan sayısının bu rakamlarla 55.000 kişiye yaklaşacağını belirtti.

2011 yılı içerisinde 17 yeni dağıtım merkezi inşaa etmeye başlayan Amazon, bu sayede bünyesinde satış yapan kişi ve işyerlerine depolama ve kargolama hizmeti de sunmaya başlamıştı. Amazon’un bu iki yeni dağıtım merkezi ile, dünya genelindeki dağıtım merkezi sayısı 69’a ulaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*