22 Kasım 2018

AmazonLocal Günlük Fırsatlarda Kişiselleştirmelere Başlıyor

Fırsat sektöründe tüketicilerin en çok yakındıkları konulardan biri firmalardan gelen e-mail bombardımanı.

Bu borbardımanın üstüne, fırsatlar bir de tüketicilerin ilgi alanlarının dışında olunca, bu kişilerin e-mail listelerinden çıkmak için üyelik iptali linkine tıklamaları neredeyse doğal bir süreç.

Fırsat sektöründe, sektörün devleri bile bu data analizinden yoksun erkeklere manikür, bayanlara saç traşı gibi fırsatlarla satış yapmaya çalışırken, Groupon’un en büyük rakibi LivingSocial’ın yatırımcısı, aynı zamanda AmazonLocal ile farklı firmaların fırsatlarını tek elden sunan Amazon, kişiselleştirmede boyut atlamayı hedefliyor.

Amazon şimdilik yıllardan beri biriktirmekte olduğu müşteri alışveriş alışkanlıklarını kullanmayacağını belirtirken, AmazonLocal ile üyelerinin karşısına hangi tarzda fırsatlara sıcak baktıklarını öğrenmek adına küçük çaplı bir soru listesi ile çıkıyor.

Bundan böyle müşterilerine alakasız fırsatlarla gidip satış arttırımı yerine üye kaybı yaşamak istemediklerini dile getiren Amazon yetkilileri, yeni algoritmalarının üyelerine sadece ilgi alanlarına giren fırsatlar sunacaklarını ekliyorlar.

Fırsat sektörü devi Groupon da bir süredir üyelerine sadece belirledikleri ilgi alanlarında fırsatlar sunarken, LivingSocial gönderimlerini tüketicilerin önceki alışverişlerine dayanarak yapıyor.

Amazon, her ne kadar şimdilik ellerinde bulunan dev ilgi alanı bilgi deposunu kullanmayacaklarını belirtse de, müşterilerine kısa da olsa bir form doldurtmadan gönderebileceği alakalı fırsat e-mailleri ile avantaj açısından fırsat devi Groupon’u bile geride bırakabilecek gibi görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*