14 Kasım 2018

Amazon’un Avrupa’ya Yönelik Mobil Açılımı Hız Kazandı

Son zamanlarda adı mobil uygulamalarla sık sık anılır olan online perakende devi Amazon; Android işletim sistemi için oluşturduğu uygulama mağazasını Avrupa’da da devreye soktu.

Geçtiğimiz aylarda Avrupa pazarına girebileceğine dair haberlerine yer verdiğimiz Amazon AppStore’un bu hamlesi; Kindle Fire tabletlerin de yakın bir zamanda Avrupalı tüketicilerle buluşabileceği anlamına da geliyor. Aynı şekilde İngiltere’de hizmet verecek günlük yerel fırsatlar servisinin de duyurusunu yapan şirket, elindeki tüm mobil kozları deniz aşırı pazarlara servis etmeye devam ediyor.

Amazon’un uygulama mağazasını piyasaya sürdüğü 2011 yılından bu yana akıllı telefonlar ve tabletler için ücretsiz ve ücretli Android uygulamalarını gönlünce indiren ABD kullanıcısının ardından, bu hizmetten bu sefer de İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya gibi Avrupa ülkeleri faydalanabilecek.

Daha önceleri oldukça ilgi gören “günün ücretsiz uygulaması” gibi promosyon yöntemleriyle Avrupa pazarında da kısa sürede popüler bir hal alması beklenen servis, ilerleyen dönemlerde diğer Avrupa ülkelerinde de aktif hale gelebilir. Geçtiğimiz yıl ABD’de satışlarına başlanan Android tabanlı yeni Kindle Fire tabletlerde oldukça ilgi gören Amazon AppStore’un Avrupa’ya adım atması yeni tabletlerin de bu pazarlara girebileceğinin sinyalleri olarak yorumlanıyor.

Ayrıca; AmazonLocal hizmetiyle günlük fırsatlar sektörüne de adım atan Amazon, bu şekilde yerel işletmelere çevrelerindeki müşterilere özel teklifler ve indirim kuponları sunmalarına imkan veriyordu. Amerika’da birçok eyalette hizmet veren bu servisin, bu sefer de İngiltere’nin başkenti Londra’da hayata geçirleceği duyuruldu.

Kentteki tüm fırsatları aynı anda görmenize imkan veren uygulama, ayrıca daha spesifik bölgeler için de ayrıştırma yapılmasına olanak tanıyor. Bu şekilde İngiltere’de hali hazırda hizmet veren LivingSocial ve Groupon gibi fırsat sitelerine ciddi bir rakip olmaya hazırlanan şirket önceden planlanmış hamleleriyle; Avrupa mobil pazarını adım adım fethetmeye hazırlanıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*