18 Kasım 2018

Amazon’un Para Birimi Amazon Coin’in İlk Satışları Gerçekleşti

Amazon CoinsSon zamanlarda adını onlarca kez duyduğumuz yeni internet fenomeni Bitcoin‘e rakip geldi. Şubat ayında kendi para birimini çıkaracağını duyuran Amazon, “Amazon Coins”i piyasaya sürdü.

Amazon Coins’i ilk elde edenler, Amazon’un kendi tableti olan “Kindle Fire” kullanıcıları oldu. Kindle kullanıcıları, şirketten oyun ve uygulama satın alabileceği 500 coins’i hesaplarına ekledi. Şirketin ücretsiz sunduğu bu hizmetin değeri ise, 5 dolar.

Şimdilik sadece A.B.D’de geçerli olan Amazon Coins’in matematiğini incelersek, 100 coins’in 1 dolara tekabül ettiğini görüyoruz. Şirketin bu noktada kullandığı pazarlama taktikleri de yok değil. Amazon müşterileri 100 dolar değerindeki 10.000 coins’i aldıklarında 90 dolar ödeyecekler.

Amazon’un Oyun ve Uygulamalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike George, Amazon Coins’in katma değerini artırmaya devam edecekleri söylerken, içerik ve aktivite açısından kullanım alanlarını genişleteceklerini belirtti.

Amazon’un en büyük hedeflerinden birinin dijital içerik satışını genişletmek olduğu biliniyor. Amazon Coins ile yalnızca dijital içerik alınabilmesi de bu hamlenin satış ağını büyütmek amacında olduklarının en büyük kanıtı. Ancak global sektörün en büyük oyuncularından olan Amazon’un, coins’in kullanım alanlarını genişlettiğinde Bitcoin‘i bile gölgede bırakacağını düşünmemek çok da mantıklı olmayabilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Olay bence şu normalde olan para puan olayını buna entegre etmişler gibi yinede güzel bir pazarlama ve kullanıcı yönetimi sistemi.

Fikrini söyle

*