16 Aralık 2018

Amazon’un Yeni Tableti iPadi Zorlayacağa Benziyor

Amazon, Kasım ayında satışa sunacağı tablet bilgisayarının tanıtımını nihayet gerçekleştirdi.

Kindle Fire adı ile piyasaya sunulacak olan Amazon tabletleri, daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi 18 cm (7 inch) boyutunda olacak.

199 dolara piyasaya sürülecek olan tablet bilgisayarın, Apple iPad’e kıyasla oldukça düşük fiyatla satışa sunulması ve içeriğine kullanıcılar için pekçok avantajlı uygulamanın yerleştirilmesi, Amazon’un tablet piyasasında Apple’ın işini oldukça zorlayacağını akıllara getiriyor.

En düşük iPad fiyatı 499$ iken, Amazon’un Kindle Fire’ı 199 dolara ve içerisinde Apple’ın aylık ücretle sunduğu cloud hizmetini ücretsiz olarak tüketicileri ile buluşturacak olması, Amazon’un Apple’ın diğer birçok rakibinin aksine, tablet piyasasından büyük bir pay alabileceğini düşündürüyor.

Kindle Fire kullanıcılarının, Amazon’un ücretsiz 2 günlük kargo hizmeti ve online video izleme hizmeti sunan Amazon Prime’ından da 1 ay boyunca ücretsiz yararlanabilecekleri belirtiliyor.

ABD’de Christmas ve yeni yıl kutlamalarının hemen öncesinde piyasaya sürülecek olan Kindle Fire’ın, özellikle tüketicilerin çok yoğun hediye aldıkları bu dönemlerde bolca tercih edileceği konuşuluyor.

Forrester Research yetkilisi Sarah Rotman da, Android işletim hizmeti ile piyasaya sürülecek olan Kindle Fire’ın iPadin en büyük rakibi olacağını belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*