14 Aralık 2018

AmEx ve SCVNGR ile Kuponsuz Online Fırsat Dönemi

American Express ve Levi, Google yatırım destekli oyun platformu SCVNGR ile işbirliğine giderek online günlük fırsat sitelerinden yapılan alışverişlerde ödeme yaparken kupon gösterme devrine son vermeyi hedefliyor.

AmEx kredi kartlarının SCVNGR’nin LevelUp adlı mobil uygulamasına entegre etmesiyle kullanılacak fırsat projesinde, çoğu fırsat sitesinin, kullanıcılarını kupon yazdırma ve ödeme esnasında kuponları gösterme zorluğundan kurtarması hedefleniyor. Bundan böyle sadece ödeme yaparken sisteme entegre edilen AmEx kredi kartının kullanılması indirimin geçerli olması için yeterli olacak.

Rakamlarla SCVNGR:

  • ABD, Boston merkezli SCVNGR Ocak 2011’de 15 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı. Bu yatırım turuna daha önceki yatırımcıları Highland Capital Partners ve Google Ventures dışında Balderton Capital da eklendi.
  • SCVNGR Mart 2011’de yaptığı bir açıklamada ise LevelUp cep telefonu uygulamasının her yeni şehirde lansmanı için 1 milyon dolar harcadığını belirtmişti.
  • SCVNGR şu ana kadar 20 milyon doların üstünde yatırım aldı.

Şimdilik sadece San Francisco, Boston ve Philadelphia’da geçerli olacak uygulamanın yaz sonuna kadar genişletilmesi planlanıyor.

Uygulamanın getirisi bununla da sınırlı değil. LevelUp, kullanıcılarına aynı lokasyonda 3 seviyeli fırsatlar sunacak. Kullanıcı aynı lokasyondan yapacağı her alışverişte daha fazla kazanç sağlayacak. LevelUp’ın seviye sistemi ile çalışan fırsatlarına bir örnek:

  • Seviye #1: $10 harca, $20 kazan
  • Seviye #2: $10 harca, $30 kazan
  • Seviye #3: $10 harca, $50 kazan

Groupon ve LivingSocial gibi öncü fırsat siteleri, her fırsat üzerinden %50 gibi bir komisyon alırken, LevelUp’ta komisyon sadece müşterinin aynı lokasyona ikinci ya da üçüncü kere gitmesi ile mümkün olacak.

SCVNGR kurucusu Seth Priebatsch, müşterilerin aynı lokasyona tekrar gitmemelerini fırsatın başarısızlığı olarak yorumladıklarını belirtiyor. Bu açıklama çok hızlı büyüyen ve sürekli yenilik haberlerinin geldiği günlük fırsat sektöründe ayrıca çok tartışılacağa benziyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*