17 Kasım 2018

Amerika Birleşik Devletleri E-ticaret Hacmi Artmaya Devam Ediyor

A.B.DAmerika Birleşik Devletleri e-ticaretin anavatanı olmakla birlikte her anlamda da en büyük oyuncusu. Hükümetin Resmi Ticaret Departmanı‘nın verdiği rakamlar da en azından bir süre daha en büyük kalacağını gösteriyor. 2013’ün ilk çeyreği itibariyle A.B.D e-ticaret hacmi 58 milyar doları bulmuş durumda. Bu rakam 2012’nin ilk çeyreğinde 50.3 milyar dolardı.

Geçen yıla göre yüzde 15 yükselen e-ticaret hacminin toplam ticaret hacmi içerisindeki payı da artmış oldu. 2012 ilk çeyreğinde toplam hacmin yüzde 4,9’unu kaplayan e-ticaret bu yıl yüzde 5.5’lik oran yakaladı. Otomobil ve benzin hariç toplam satış rakamlarının da verildiği açıklamaya göre, e-ticaretin toplam satıştan elde ettiği pay yüzde 7,3’den 8,2’ye yükselmiş durumda.

Bu hacmin hangi kanallardan geldiğini inceleyecek olursak, 50,2 milyar dolarının PC’lerden geldiğini görüyoruz. Popülaritesi günden güne artan mobil cihazlardan elde edilen hacim ise, 5,9 milyar dolar. Bu oran geçen sene bu zamanlara göre, yüzde 13 daha fazla. Bu duruma da bize mobil ticaret hakkında yapılan öngörülerin gerçekleşme yolunda olduğunu anlatıyor.

Bilindiği üzere A.B.D B2C satışları, toplam hacim gibi unsurlar dahil olmak üzere her anlamda e-ticaretin en büyük oyuncusu. Her ne kadar, tahminler e-ticaret rakamlarının 2017 yılına kadar yükselmeye devam edeceğini söylese de, Doğu’dan gelen Çin tehlikesinin farkında olmayan yok.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*