11 Aralık 2018

American Airlines Mobil İnternet Kullanıcılarını Hedefliyor

American Airlines Mobil Uygulamalar Direktörü Philip Easter, yapı itibarı ile mobil olan müşterilerine seyahatlerinin her esnasında ulaşabilmek adına bugüne kadar 6 mobil uygulama ve mobil web sitesi oluşturduklarını iletti.

American Airlines’ın günde 3400 uçuş gerçekleştirerek günlük 275.000 kişiyi varış noktalarına taşıdığını belirten Easter, seyahat esnasında müşterilerinin büyük kısmının mobil cihazları ile internete bağlandıklarını belirtti.

Özellikle devamlı müşterilerinin %92’sinin akıllı telefonları olduğunu ekleyen Easter, iş ya da gezi seyahati farketmeksizin, mobil uygulamalarda oldukça fazla zaman geçiren bu kitleye en iyi ve sorunsuz hizmeti sunabilmek adına iPhone, iPad, Android, BlackBerry, Windows Phone ve Barnes & Noble’s Nook Color tabletleri için uygulama oluşturduklarını iletti. American Airlines tarafından belirtildiğine göre, mobil uygulamalar bu güne kadar 2 milyon defadan fazla yüklendi.

Mobil sitelerinin Aralık 2008’de hizmete girdiğini belirten Easter, mobil internet rezervasyon oranlarının toplam online rezervasyonlarındaki yeri ile ilgili detaylı bilgi vermezken, American Airlines mobil sitesini kullanan müşteri sayısının her geçen gün arttığını iletti.

Easter, müşterilerinin mobil interneti bilet satın alma, rezervasyon yapma ve uçuş sorgulama için kullandıklarını da eklerken, mobil uygulamaların daha çok check-in, uçuş kartı ve yine uçuş sorgulama hizmeti için kullanıldıkları bilgisini paylaştı.

American Airlines mobil uygulamalarından oluşturulan uçuş kartları, giriş esnasında kapı görevlileri tarafından okutulup, uçağa biniş için kullanılabiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*