12 Kasım 2018

Amex Dijital Cüzdan Çinli Mobil Ödeme Firması İşbirliği ile Uluslararası Sulara Açılıyor

Mobil ödemelerdeki geleceği farkeden firmaların mobil cüzdan atakları dur durak tanımıyor.

PayPal‘in farklı mobil ödeme uygulamaları, Google Wallet‘ın hızlı yaygınlaşma planları derken, Visa ve Amex gibi kredi kartı firmaları da bu alanda söz sahibi olmak istediklerini açıkça ortaya koyuyorlar.

Tüketicilerin, mağazaların yaygın kullanıma geçtikleri takdirde “okut ve öde” sistemi ile çalışan mobil cüzdanları seveceklerini düşünen firmalar, gerek teknolojik altyapı, gerekse yaygınlık arttırımı çalışmalarına tam gaz devam ediyorlar.

American Express tarafından yapılan yeni bir işbirliği de, firmanın mobil cüzdan hizmetini büyüme hızı ile dikkatleri üzerine çeken Çin pazarında yaygınlaştırmak istediğini gözler önüne sürüyor.

Amex, dijital cüzdan hizmeti Serve’ün ilk uluslararası açılım adımını dün açıkladığı Çin mobil ödeme firması LianLian işbirliği ile gerçekleştiriyor.

Çin’in en büyük mobil ödeme firmalarından biri olan LianLian’a 125 milyon dolarlık yatırım yaptığını da açıklayan Amex, Çin’de bir ofis kuracağını ve bu ofiste yer alacak olan ekibinin LianLian’a teknik ve danışmanlık alanlarında destek olacaklarını da belirtiyor.

2004 yılında kurulan LianLian’ın 300 milyon mobil cihaz kullanıcısına hizmet sunduğu açıklanırken, firmanın 300.000’den fazla küçük çaplı işyeri ile işbirliğinin olduğu iletiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*