14 Kasım 2018

Android’de Uygulama İçi Satışların 5’te 1’i Hileli

Google I/O konferansından sonra Swrve‘ın yaptığı araştırmalar, uygulama geliştiriciler için kötü haberler içeriyor.

Swrve’ün Pazarlama Müdürü Tom Farrell, Mayıs ayında tüm Android uygulama içi satış rakamlarının analizi konusunda bir rapor yayınladı. Bu analiz sonunda ortaya çıkan bulgulara göre, uygulama içi satışların neredeyse 5’te 1’i (%19) hileli veya bir çeşit dolandırıcılık amacı taşıyor. Bu satışlar, uygulama geliştiriciye para kazandırmıyor.

Bu hileli uygulamalar genel geliri etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda veri temelli organizasyonların bu hileli “gürültüyü” ayıramayıp, karar mekanizmalarının doğru çalışmamasına sebep oluyor.

Uygulama için pazarlama kampanyalarında veya kullanıcı deneyimi A/B testlerinde, raporlanan gelir modelleri oldukça hatalı olabilir, dolayısıyla tavsiye edilen ROI aslında durumla alakasız olabilir. Farrell, bunun büyük bir sorun olduğunu belirtiyor.

Swrve’ün son raporuna göre iOS kullanıcıları, Android kullanıcılarına göe %45 aha fazla uygulama içi satın alma gerçekleştiriyor; ayrıca satın alma başına %10 daha çok harcıyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*