16 Aralık 2018

Yerel İşletme Bulma ve Puanlama Sitesi Angie’s List Halka Açılıyor

Üyelik sistemi ile çalışan ve ev, araba bakım ve tadilatından, sağlık hizmetleri ve doktorlara; çocuk bakım evlerinden, veterinerlere kadar pekçok yerel işletmenin, hizmetlerinden yararlanan üyeler tarafından puanlandığı yerel işletme tavsiye sitesi Angie’s List halka açılıyor.

İşletmelerin para karşılığında ya da bir üye tarafından puanlanmadan yer alamadığı online destek hizmet tavsiye sitesi Angieslist.com, Amerika’da özellikle ev tadilat ve bakım hizmetlerinde çok sık kullanılıyor.

Sadece A ve B kategorileri ile puanlanan işletmelerin reklamlarının yer alabildiği, 1995 yılında Angie Hicks adlı kadın bir girişimci tarafından kurulan Angie’s List’in üyeleri, her ay online listeye 40.000’den fazla puanlama ve yorum giriyorlar.

Kurulduğu günden bu güne kadar 100 milyon dolar yatırım alan Angie’s List’in halka açılımı ile 75 milyon dolar toplamayı hedeflediği belirtiliyor.

Haziran 30 itibarı ile 820.000 üyesi bulunan Angie’s List, 2011 ilk altı aylık pazarlama harcamalarını ise 29.2 milyon dolar olarak belirtiyor. 2010 yılında 59, 2011’in ilk 6 ayında 38.6 milyon dolar ciro yapan şirketin bünyesinde 2.2 milyon adet yerel işletme puanlama ve yorumu bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*