18 Kasım 2018

Anlık Bildirimler Android Kullanıcılarında Daha Çok İşe Yarıyor

 

android-vs-apple-wallpaper-wallpaper-ranpict

Android kullanıcıları, Apple kullanıcılarına göre anlık iletilerden daha çok etkileniyorlar. Urban Airship‘in yeni araştırması “Mobile Engagement Benchmarks” sonuçlarına göre anlık iletilerin Android kullanıcıları arasında etkileşim yarata oranı yüzde 20 iken, Apple kullanıcıları arasında etkileşim yaratma oranı yüzde 8.

Araştırma ayrıca kullanıcıların en çok etkileşime girdikleri, yani anlık mesajlardan en çok etkilendikleri kategorileri de ortaya koyuyor. Android kullanıcıları daha çok iş dünyası ve finans ile ilgili anlık iletilere tepki verirlerken, Apple kullanıcıları daha çok finans ve sosyal anlık iletilere tepki veriyorlar.

Mobil uygulamaların en büyük özelliği, kendi sınırlarını aşıp kullanıcının her zaman için aktif bulunan cep telefonu ve akıllı saat ekranlarından iletişime geçebilmek. Araştırma verileri gösteriyor ki, iyi ve çok iyi mobil etkileşimler arasındaki fark gittikçe açılıyor ve markaların anlık iletileri kullanıcı için kişisel bir deneyim olarak ele almaları gerekiyor.

Araştırmada aynı zamanda markaların mobile daha çok harcama yaptıklarını görüyoruz. Nisan ayının rakamlarını 2014 yılı ile karşılaştırdığımızda yıldan yıla harcama farkının hızlanarak arttığı anlaşılıyor. Apple tarafında mobil CPI’lar (cost per install) yüzde 54 artarak 2,13 dolar seviyesine gelirken, Android tarafından yüzde 59 artarak 2,08 dolar seviyelerine yerleşmiş durumda.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*