19 Aralık 2018

Anneler Gününde İnternet Satışlarında Rekor Kırıldı

BKM, Anneler Gününde (6-8 Mayıs 2011 tarihleri arası) internet satış rakamlarını bir basın bülteni ile açıkladı. Türkiye’de hızla büyüyen internetten alışveriş, Anneler Gününde de yükselişini sürdürdü.

2011 Anneler Günü İnternet Satışları %11 Artışla 278 Milyonu Geçti

6-8 Mayıs 2011 tarihinde internet ve telefon gibi kanallar üzerinden yapılan doğrudan pazarlama sektörünün cirosu, bir önceki haftanın aynı dönemi olan 29 Nisan-1 Mayıs 2011 tarihi ile karşılaştırıldığında yüzde 11 oranında artış göstererek 278 milyon 657 bin 862 TL’ye ulaştı.

Bu yıl anneler gününde internet üzerinden verilen siparişlerde, İstanbul, Ankara ve Eskişehir başı çekti.

İnternetten En Çok Çiçek Sipariş Edildi

Anneler Günü İnternet SatışlarıInternet üzerinden yapılan alışverişlerde, adrese teslim çiçekler, küçük elektrikli ev aletleri ve kozmetik ürünler ön plana çıkarken, çeşitli restoranlarda özel fiyatlar sunan, fırsat siteleri de, Anneler Gününde rezervasyon akınına uğradı.

Özellikle yoğun öğrenci nüfusuna sahip, büyük üniversitelerin olduğu bu kentlerde, evlerinden ve ailelerinden ayrı yaşayan öğrenciler, annelerini uzaktan da olsa bir çiçekle unutmadıklarını gösterdiler.

BKM, paylaştığı basın bülteninde internet satışları dışında toplam kredi kartı kullanım rakamlarını da paylaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*