16 Kasım 2018

Anneler İnterneti Sevdi, Yüzde 80’i Online Alışverişte

Birleşik Krallık’taki annelerin %80’inin, kendileri ve çocukları için ayda 1 – 2 kez online alışveriş yaptığı yapılan bir araştırma sonucu ortaya çıktı.

Çalışan ve meşgul anneler, gelişen teknolojinin yardımıyla günlük ihtiyaçlarını karşılamak, destek ve tavsiye almak için online toplulukları takip etmeye başladılar. Bunun yanında hem internet, hem de mobil mecralardan en iyi fiyat ve kampanyaları araştırıp online alışveriş yapmak, Birleşik Krallık’taki annelerin hayatlarını kolaylaştıran etmenlerden biri haline geldi.

Casabu‘nun yaptığı bu araştırmaya 1000 anne katılmış. Araştırmaya katılan annelerin %80’i her ay, %16’sı da hafta da bir ya da birkaç kez online alışveriş yapıyor. Online alışveriş yapanların %94’ünün evlerindeki masaüstü bilgisayarları ya da laptopları, %44’ünün akıllı telefonları, %31’inin tabletleri ve %26’sının da iş yerlerindeki bilgisayarları kullandığı bu raporda belirtildi.

Annelerin büyük birçoğunluğu bilgisayarları ve mobil teknoloji ürünlerini kullanıyor. Araştırmada çıkan bir diğer sonuç da internetten alışveriş yapan annelerin %52’si fiyatları farklı sitelerde karşılaştırıyor.

Ankete katılan annelerin %26’sı geçtiğimiz ay çocukları için yaptıkları kıyafet, oyuncak ve kitap harcamalarına 150 ile 300 dolar arasında bir fiyat ödemişler. Annelerin %32’isi de 78 ile 150 dolar arasında bir harcama yapmışlar.

Starcom MediaVest Group‘un yaptığı son araştırmada, annelerin %71’i internette geçen bu sürenin aileleriyle vakit geçirmek için iyi bir fırsat olduğunu söylemelerine rağmen %52’lik bir kısım ise, bu geçen sürenin dikkatlerini dağıttığını ve aileleriyle çok iyi ilgilenemediklerini belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*