18 Aralık 2018

Tüketiciler Güvendikleri Sitelerdeki Reklamlara Daha Çok Tıklıyor

Online reklamların çok sayıda kişiye ulaşmadaki etkinliği, yaygınlaşma hızını arttırırken, Association of Online Publishers (AOP) tarafından yayınlanan bir araştırma, tüketicilerin güvendikleri web sitelerinde yer alan reklamlara daha rahat tıkladıklarını ortaya çıkardı.

AOP’nin comScore ile İngiltere’de gerçekleştirdiği araştırma, Eylül ve Ekim aylarında 2000 kişilik bir tüketici grubunun online aktivitelerinin takibi ile gerçekleştirildi.

Araştırmaya katılan kesimin %62’sinin orijinal içeriğe sahip siteler olarak tanımlanan online gazete, TV ve radyo, dergi, ticaret ve iş hayatı sitelerinde bulunan reklamlara daha fazla ilgi gösterdiklerini araştırma yetkililerince belirtildi.

Katılımcıların %52’sinin MSN ve Yahoo gibi portallardaki reklamlara, %32’sinin ise sosyal networklerdeki reklamlara güvendikleri de araştırmada paylaşıldı.

Araştırma yetkilileri, güven duyulan bir web sitesinde yer alan reklamın, reklamı veren firmanın web site ziyaretlerini %37 daha fazla etkilediğini de ilettiler.

AOP Yöneticisi Lee Baker, AOP olarak bir sonraki adımlarının, reklamverenlerin güven veren siteleri daha kolay ayırt etmelerine yarayan bir sistem üzerinde çalışmak olduğunu paylaştı.

Baker, sözünü ettiği tarzda bir metriği az hata payı ile oluşturabildiği takdirde, hem online reklamverenlerin hem de dijital pazarlama ajanslarının işlerini oldukça kolaylaştıracaktır.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*