21 Kasım 2018

Apple Android’ten Kullanıcı Çalmak İçin Uygulama Geliştiriyor

Move to iOS app

Apple milyonlarca cihaz satıyor olabilir ancak bir türlü Android kullanıcılarını kendi ekosistemine geçmeye ikna edemiyor. Android’ın küresel kullanım oranının zaman zaman %85 seviyelerine de çıktığı için, Apple’ın acilen bu konuya bir çözüm bulması gerekiyordu. Galiba buldu.

Move to iOS app” adında bir uygulama, Apple’ın iOS 9‘u da tanıttığı WWDC 2015 etkinliğinde açıklandı. Bu uygulamayı yükleyen Android kullanıcıları, bir iPhone, iPad veya iPod Touch aldıklarında kontaktlarını, mesajlarını, fotoğraflarını, videolarını, yer imlerini, mail adreslerini, takvimlerini, duvar kağıtlarını, müziklerini ve kitaplarını güvenli ve otomatik bir şekilde yeni Apple cihazlarına aktarabiliyorlar.

Doğal olarak uygulamalar aktarılamıyor ancak Move to iOS app, kullanıcılara Android’de kullandıkları uygulamaların aynısını veya işlev olarak çok benzerlerini App Store‘da bulup yüklüyor. Eğer muadil uygulama ücretli ise yüklenmiyor, kullanıcının onayı bekleniyor.

Android kullanıcılarının başka bir platforma geçme konusundaki en büyük endişeleri, yıllardır Google ekosistemine yatırım yaptıktan sonra tüm bilgilerini başka bir platforma aktarmakta yaşayacaklarını düşündükleri zorluklar. Yani Android’den Apple’a geçişin en büyük sorun aslında Apple’dan değil, Google’dan kaynaklanıyor. Kullanıcıların tüm verilerini kayıpsız ve güvenli olarak kendi platformuna aktarma sözü veren Apple’ın mobil dünyadaki pazar payı ileride ne şekilde değişecek hep birlikte göreceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*