14 Aralık 2018

Apple Tablet Savaşında Aldığı Darbeye Rağmen En Güçlü Aralık Ayını Yaşadı

Tablet satışlarında Amazon tarafından piyasaya sürülen Kindle Fire nedeniyle büyük darbe aldığı belirtilen Apple, buna rağmen danışmanlık firması Ticonderoga CFO’su Brian White tarafından belirtildiğine göre, şimdiye kadarki en güçlü Aralık ayını geride bıraktı.

Apple‘ın ürün siparişlerini verdiği Tayvan’da bulunan üretici firmaların satışları üzerinden yapılan araştırma, %100 kesin veriler üzerine kurulmamış olsa da araştırmacıların analizlerini yapmaları için yeterli bilgiyi bulunduruyor.

Üretici firmaların %50 ile %60 arası siparişlerinin Apple tarafından verildiğini belirten White, bu veriler göz önüne alınınca Apple’ın Aralık ayında satışlarının Kasım ayına kıyasla %9 oranında artmış olabileceğini iletiyor.

Geçtiğimiz 6 sene boyunca Apple’ın Aralık ayında Kasım ayına kıyasla %15 civarında daha az satış yaptığını paylaşan White, Kasım ayı satışlarının da Ekim ayına kıyasla %17 artış gösterdiğini belirtiyor.

Tablet satışlarında Amazon’un Kindle Fire’ı iPad satışlarına etki etmiş olsa da, Apple tatil döneminin hemen öncesinde piyasaya sürdüğü iPhone 4S ile satış grafiğini yükseltmeyi başarmış görünüyor.

White’ın tahminlerine göre Apple 2011 4. çeyreğini yaklaşık 30 milyon iPhone satarak tamamladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*