12 Aralık 2018

Apple Pinterest’in Rakibi The Fancy’yi Almak İstiyor

Facebook ve Twitter‘ın kurucu ortaklarının da aralarında olduğu bir ekip tarafından geliştirilen ve son zamanların en hızlı büyüyen sosyal ticaret sitesi The Fancy‘yi satın almak isteyen Apple’ın süreci hızlandırmak için düğmeye bastığı iddia edildi.

Tıpkı Pinterest’te olduğu gibi, kullanıcılarına ilgilerini çeken konular hakkında listeler hazırlamalarına olanak veren The Fancy, henüz en büyük rakibi kadar bir piyasa değerine sahip değil ancak 20 kişilik bu New-York’lu girişimde son zamanlarda ciddi bir satış patlamasının yaşandığı konuşuluyor.  Sistemdeki her satıştan %10 gibi bir kesinti alan ve bu sayede gelirini hızla büyüten The Fancy, şimdi de e-ticaret sektöründeki yerini sağlamlaştırmak isteyen dünya devi Apple‘ın menziline girdi.

Geçtiğimiz günlerde Businessinsider‘da çıkan bir haberde bahsedilen konunun detayları hakkında henüz net bir bilgi yok ancak söylentilere göre, Apple’ın CEO’su Tim Cook ve The Fancy’nin kurucu ortaklarından Joe Einhorn geçtiğimiz aylarda düzenlelen bir konferansta bir araya gelip, konunun detayları hakkında bir görüşme gerçekleştirmişler.

Kişisel gizliliğine oldukça önem veren hatta popüler sosyal ağlarda bile pek fazla aktif olmadığı bilinen Tim Cook’un The Fancy ilgisi, yolunun ister istemez bir sosyal ağ ile kesişmesine sebep oldu. Satın almalarında kesenin ağzını yeterince açmadığı bilinen Apple’ın, The Fancy’ye ne kadarlık bir teklif yapacağı ise merak konusu.

E-ticaret sektöründeki geçmişi 15 yıl kadar öncesine dayanan Apple, ilk online mağazasını 1997 yılında açtı. Daha sonrasında dijital piyasada yerini sağlamlaştıracak iTunes hamlesini yapan dev teknoloji şirketi, App Store ile bu alandaki krallığını ilan etti. Eğer Apple, sosyal ticaret sitesi The Fancy’yi satın alırsa e-ticaret ve sosyal uygulamalar konusunda elini oldukça güçlendireceğe benziyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*