18 Aralık 2018

Arama Reklam Tıklamalarının %8’i Mobilden

Latitude Digital Marketing CEO’su Alex Hoye tarafından belirtildiğine göre, arama motoru reklam tıklamalarının %8’i mobil cihazlar üzerinden geliyor. Hoye 2011 sonuna kadar bu rakamın %10’a yükselmesini beklediklerini de ekliyor.

Latitude Digital Marketing, 2011 2. çeyreğine yönelik yaptığı araştırmada, mobil cihazlardan gelen arama ve reklam tıklama oranlarının hızlı artışına rağmen, markaların %79’unun mobil optimize siteleri olmadığını belirtiyor.

Hoye, 2011 ilk çeyreğinde mobil tıklanma oranlarının genel tıklanma oranlarındaki payının %6.5 olduğunu, ikinci çeyrekte bu oranın %8’e çıkarak hızlı bir artış gösterdiğini iletiyor. Masaüstü bilgisayarlarda %3.8 olan CTR (click through rates) oranının, mobil cihazlarda %4.7 olduğu da Hoye tarafından belirtiliyor.

Hoye, mobil ticaret ve pazarlamanın markaların yaptığı harcama oranlarından çok daha hızlı genişlediğini, firmaların bilgisayarlara kıyasla daha ucuz olan tıklama başına maliyetleri de göz önüne alarak mobil reklamlara daha fazla ağırlık vermelerinin onların avantajına olduğu iletiyor.

Araştırmada mobil hareketliliğin %76’sının iPhone, %19’unun Android ve %5’in iPodlar üzerinden geldiği belirtiliyor. Blackberry’nin mobil hareketlerdeki payı %0.04 olarak açıklanıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*