20 Kasım 2018

ARI Çekirdek, Girişimcilere 185 Bin TL ve 7 Kuluçka Ofisi Sağlıyor

ARI Çekirdek LogoARI Çekirdek, İstanbul Teknik Üniversitesi ve ARI Teknokent ile beraber yürütülen ve kendi işini kurmak isteyen girişimcilere yönelik gerçekleştirilen bir kuluçka projesi. Kamp, yarışma ve kuluçka aşamalarından oluşan ve sosyal sorumluluk kapsamında da değerlendirilebilecek olan ARI Çekirdek’te başarılı olan girişimcilere ödül olarak 185 bin TL’lik çekirdek sermaye ve 7 adet kuluçka ofis verilecek.

ARI Çekirdek’in web sitesinden yapılabilecek olan başvurular için son tarih 15 Mart 2013. Yarışmaya lisans 3. sınıftan başlamak üzere tüm üniversite öğrencileri ve üniversite mezunları katılabiliyor. Başvurusu kabul edilen girişimciler Çekirdek Merkez adı verilen çalışma ile eğitim, danışmanlık, akıl hocalığı ve koçluk desteği alacak.

Kamp sonrasındaki Çekirdek YARIŞMA ile başarılı bulunan ilk dört girişimci toplamda 185 bin TL‘yi bulan bir ödüle sahip olacak ve birinci ise Çekirdek Kuluçka Merkezi’nde ofis alanı kullanma hakkı elde edecek. Birincilik (100.000TL), ikincilik (50.000TL), üçüncülük (25.000TL) ve dördüncülük (10.000TL) ödüllerinin en geç 1 yıl içinde ‘iş planları’ çerçevesinde öngörülen finansman gereksinimlerine uygun olarak girişimcilere dağıtılacağını da belirtelim. Final kalmış diğer girişimciler de jüri ve ARI Teknokent Yönetimi uygun bulması durumunda Çekirdek’te ofis hakkı kazanabiliyor. Bu ofislerin sayıları toplamda 7’yi bulacak.

15 farklı girişime kuluçka ofis imkanı tanınan geçen senenin ARI Çekirdek projesinde kazananlar ise 100 bin TL’lik ödül ile İmonacloud, 50 bin TL ile ARES, 25 bin TL ile TVY Denizcilik ve 10 bin TL ile Code Monsters olarak belirlenmişti.

Sosyal sorumluluk tarafı da bulunan ARI Çekirdek’in destekçileri arasında Elginkan Vakfı, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Cardtek Group ve Türk Telekom gibi büyük isimler yer alıyor.

ArıçekirdekSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*