14 Kasım 2018

Aslanoba Capital’den Görüntü İşleme Yazılımları Üreten InfoDif’e Yatırım Geldi

Şu ana kadar dijitalde yaptığı 36 yatırımla Türkiye’nin en büyük yatırımcılarından biri haline gelen Hasan Aslanoba‘nın kurduğu Aslanoba Capital‘den bir yatırım haberi daha geldi. Aslanoba Capital bu kez, internet tabanlı görüntü işleme, yapay görme ve video analizi hizmeti veren girişim InfoDif‘e yatırım yaptı.

Bugün gerçekleşen yatırımın haberini ise, Ali Dağlı ve Fırat Kalsın ile birlikte InfoDif’in (information diffusion) ortaklarından Bora Uygun twitter’dan verdi:

 

2012 yılında Etohum 15 girişimlerinden biri olmayı başaran InfoDif, görüntü işleme ve video analizi yazılımları geliştiren Ankara merkezli bir girişimdir. Kerem Çalışkan ve Eren Parlakgümüş tarafından kurulan girişimin aldığı yatırım ise henüz bilinmiyor.

Yapılan yatırımın miktarı bilinmemekle beraber herhangi bir detayı da açıklanmadı. ODTU’nun girişim hızlandırma programı TeknoJummp ile yurt dışına da gitmeyi başaran girişimin aldığı bu yatırımı, Ar-ge faaliyetlerine ayıracağını söylemek yanlış bir tahmin olmasa gerek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Hasan Aslanoba gibi 10 tane daha yatırımcı çıksa bizden de facebook da çıkar google da çıkar.

  2. Nurettin beye katılıyorum.Örnek olması açısından da Hasan Aslanoba çok önemli işler yapıyor.Kendisini cesaretinden ve zekasından dolayı tebrik etmek gerek.

Fikrini söyle

*