18 Kasım 2018

ASOS Online Pazar Yeri Satışları %690 Arttı

İngiltere merkezli online moda ürünleri satış sitesi ASOS, bünyesinde kişilerin ve butiklerin yeni ya da ikinci el giyim satışları yapmasına olanak tanıdığı ASOS Marketplace (pazar) satışlarının beklediklerinden çok daha hızlı arttığını belirtti.

Marketplace’in kullanıma açıldığı ilk ay satışları ile geçtiğimiz ayın toplam satışlarını karşılaştırdıklarını belirten ASOS Online Ticaret Direktörü James Hart, hem bünyelerinde satış yapan firma ve kişilerden, hem de alışveriş yapmak için Marketplace’i tercih eden tüketicilerden gelen olumlu yorumlarla daha da cesaretlendiklerini açıkladı.

Geçtiğimiz sene içerisinde toplamda 1500 kişi ve işyerinin satış yaptığı Marketplace’te, satış yapan kesimin %80’inin ikinci el ürünlerini satan şahıslar, %20’sinin ise online butikler oldukları belirtildi.

ASOS Marketplace, bünyesinde satış yapan şahıslardan satış başına %10 komisyon alırken, butiklerin aylık 50 pound online mağaza ücreti ve her satış başına %15 komisyon vermesi gerekiyor.

Ebay, Amazon gibi markalar tarafından uzun zamandır kullanılan, kısa bir süre önce ABD elektronik devi Best Buy tarafından da uygulamaya geçirilen pazar yeri kavramı, online alışveriş firmalarına hem ürün çeşitliliği sağlarken, hem de daha az zahmetle oldukça karlı bir kazanç kapısı olarak görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Aylin Yıldız der ki:

    Moda seven herkesin kendi stilini yansıtabileceği butiğini yaratmasına olanak sağlayarak istediği kıyafeti satabileceği, gardrobunda giymediği kıyafetleri değiş tokuş yapabileceği, gelirini bağışlayabileceği ya da başka yeni kıyafetler alabileceği yeni bir platform Türkiye’de Butikles.com adıyla açılıyor. Aynı Asos Marketplace de olduğu gibi…Butikles.com ile herkesin kendi tarzınızı yarattığı hayalindeki butiği açarak alışveriş yapabilmesi aynı zamanda kıyafet değiş tokuşu yapabilmesi zamanla yeni ve eğlenceli bir hal alacağa benziyor.

  2. Peki bu marketplace.asos.com dan alışverişi Türkiye yapamıyor mu ?

Fikrini söyle

*